MOURINHO VS KlOPP, czyli starcie LIVERPOOLU Z TOTTENHAMEM

Wściekły Mourinho po meczu Liverpoolu z Tottenhamem

Liverpool pokonał Tottenham Hotspur i wyrwał czołowe miejsce w tabeli swoim rywalom. Ich trener Mourinho wyśmiewa się z przeciwnika i zachowania Jurgena Kloppa. Na początku trener the reds myślał, że to żart. Klopp musiał znosić kilka ostrzejszych słów Jose Mourinho po wygranym 2-1 meczu z Tottenhamem. Gracze z Anfield wygrali z Kogutami, którzy po jedenastu nieprzegranych meczach w Premier League po raz pierwszy wschodzili z murawy bez punktów. Prestiżowy pojedynek był więc na korzyść Kloppa i frustracja Mourinho była wielka. Podszedł do Kloppa i dał mu do zrozumienia, że lepszy zespół przegrał. Mourinho poinformował, że Niemiec się z tym nie zgodził i dodał jeszcze jedno: „Mój zespół był genialny”. Z drugiej strony Liverpool nie wyglądał na mistrza. Mourinho mówił o niesprawiedliwym wyniku. Portugalczyk z Niemcem są najlepszymi szkoleniowcami w lidze. To było więc nie tylko starcie piłkarzy, ale i trenerów! Kogut z Portugalii przeciwko niemieckiemu kogutowi. W każdym razie Klopp nie chciał przyjąć oskarżeń Mourinho we własnym imieniu.

Co za mecz!

Mourinho ponownie ustawił swój zespół defensywnie. Tottenham czekał na kontrataki, podczas gdy gospodarze biegali i kontrolowali przebieg meczu. Pierwszy na listę strzelców wpisał się Mohamed Salah. Stało się to w 26 minucie. Jeszcze przed przerwą wyrównał zawodnik Tottenhamu Hueng-Min Son Była to jedenasta bramka Koreańczyka w tym sezonie. Mecz był dynamiczny i zawodnicy obu ekip nie odpuszczali żadnych starć. Było duzo fizycznej walki. Statystyki przemawiały na korzyść Liverpoolu. Mieli oni więcej sytuacji bramkowych i strzałów celnych. Zwycięstwo gospodarzom zapewnił w ostatnich minutach strzałem głową Brazylijczyk Roberto Firmino. Klopp porównał to zwycięstwo do ubiegłorocznego zwycięstwa w lidze. Było więc to dla niego ważne spotkanie. Dla Mourinho z pewnością też, dlatego nie mógł się pogodzić z porażką. Przypominjmy, że drużyna Liverpoolu broni mistrzostwa Anglii a drużyna z Londynu za sprawą portugalskiego szkoleniowca chce wrócić na szczyt.

Sprawdź tabelę Premier League:
Sprawdź wyniki tej kolejki Premier League:

Ten wpis został opublikowany w kategorii SPORT i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.