THURAM I JEGO SKANDALICZNE ZACHOWANIE PODCZAS MECZU

Absurdalne zachowanie Thurama podczas meczu Bundesligi

W sobotnie popołudnie doszło do skandalicznego wybryku jednego z piłkarzy w lidze niemieckiej. Sprawcą całego zamieszania okazał się Marcus Thuram. Gracz Borussi Moenchengladbach podczas meczu opluł jednego z zawodników drużyny przeciwnej w twarz. Borussia Moenchengladbach nałożyła wewnętrzną karę klubową w wysokości miesięcznej pensji na napastnika Marcusa Thurama. Jak informuje dyrektor sportowy klubu, zawodnik przepraszał kilkakrotnie jego samego i klub. Był on też bardzo zaskoczony tą sytuacją, ponieważ twierdzi on, że Marcus Thuram jest ogólnie dobrym człowiekiem. Oczywiście po cąłym incydencie napastnik Borussi przeprosił w pierwszej kolejności Stefana Porscha, na którego splunął oraz wszystkich kibiców.

Jak do tego doszło?

Marcus Thuram tłumaczył, że dał się ponieść emocjom. Podczas gdy wypowiadał francuskie wulgaryzmy w stronę rywala, instynktownie też splunął na niego. Marcus Thuram twierdzi, że to zachowanie nie było zgodne z jego charakterem. Boiskowy remis też miał pewnie wpływ na emocje i na tę sytuację. Nie jest to jednak żadne usprawiedliwienie. Stowarzyszenie nałożyło karę na Lucasa Thurama. Zawodnik przyjął tę karę i dobrowolnie zaproponował, że zaangażuje się też w inne akcje charytatywne. Chce ponieść wszelkie konsekwencje tej wstydliwej dla niego sytuacji.

Jak wyglądał mecz?

Marcus Thuram na pewno nie pomógł w tym meczu kolegom. Jedynie poważnie im utrudnił walkę z zawodnikami z Hoffenheim. Mimo, że gospodarze prowadzili od 34 minuty po golu Stindla z rzutu karnego to było to bardzo zacięte spotkanie. Taki wynik utrzymał się do przerwy. W drugiej połowie jednak goście przeprowadzili aż trzy zmiany i w konsekwencji gra wyglądała lepiej. W 75 minucie wyrównał Kramaric. 3 minuty później doszło do tej absurdalnej sytaucji. Po obejrzeniu nagrań przy pomocy systemu VAR arbiter pokazał Lucasovi Thuramowi czerwoną kartkę. Była to kluczowa decyzja dla losów meczu, ponieważ goście zdobyli przewagę i udokumentowali ją bramką w 86 minucie. Zdobywcą gola został Sessegnon. Hoffenheim zwyciężył z Borussią w Moenchengladbach 2-1.

Zobacz wyniki 13 kolejki Bundesligi:
Zobacz tabelę Bundesligi:

Ten wpis został opublikowany w kategorii SPORT i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.